Шпалери в ванну кімнату.
Погодьтеся, обробка шпалерами житлових кімнат - це вже звичайне явище, а ось ванної кімнати - зовсім інше та не всім зрозуміле. Для нас все ж звичніше бачити у ванній кімнаті плитку, пластик або просто пофарбовані стіни в решті решт. Шпалери і вологість - це здається не сумісні речі, але це не так. Ми розповімо, що вам треба знати, якщо ви збираєтеся клеїти шпалери у вбиральні.
Економія грошей і часу
Навіть дорогі рулони високоякісних шпалер обійдуться дешевше простої кахельної плитки. За те щоб покласти кахель доведеться чимало заплатити майстру - укласти плитку своїми руками зможе далеко не кожен, а ось перспектива наклеїти шпалери самому здається вже не такою страшною.
Врахуйте, що крім грошей ви заощадите і час: на те, щоб покласти кахель, може піти кілька тижнів, а клеїти шпалери довше двох днів точно не доведеться.
Широкий і доступний вибір
Яким би не був величезним асортимент керамічного кахеля - вибір дизайнів для шпалер куди багатший. І ми знову ж повертаємося до проблеми бюджету: шпалерні малюнки часто виглядають оригінальніше плиткових, обходяться дешевше, та й виглядають «по-домашньому».
Легка заміна
Само собою, плитку в ванну ви кладете на століття: вона набридне вам швидше, ніж відлетить або вийде з моди. Шпалери менш довговічні - але зате їх можна частіше міняти. Тим більше враховуючи, що це не так вже й складно і дорого.
Шпалерами ризикувати не так страшно, як плиткою. І можна погоджуватися на найсміливіші пропозиції дизайнера.
Ванна - виглядає як кімната
Шпалери в ванній додадуть затишку навіть самому холодному і функціональним інтер'єру. Нижню частину стіни можна оформити вологостійкими панелями, але вже від середини і вище - повинні неодмінно йти шпалери.
Які шпалери клеїти у ваннiй
Одразу скажемо - пiдiйдуть не усi: колекцiї для ванних кiмнат спецiально на те i розрахованi - звертайте увагу на маркування. Шукайте на значку три або навiть чотири хвилі (пiдвищена вологiсть) та пiктограму щiтки над цими хвилями (шпалери можна терти щiткою).
Подбайте про вентиляцiю
Навіть найстійкіші до вологи шпалери можуть врешті-решт відвалитися, якщо під ними (або на них) заведеться грибок. Цей лиходій любить підвищену вологість, тепло і відсутність протягів.
Боротися з цвіллю краще одразу і комплексно - використовуйте:
протигрибковий клей для шпалер;
примусову витяжку;
систематичне просушування санвузла за допомогою калорифера або осушувачів повітря.
Як ви бачите, ідея з шпалерами у ванній вже не здається такою дивною і нереальною. Користуючись нашими підказками у вас все вийде.