Типові помилки які може допустити кожен при виборі шпалер
Оскільки шпалери є найвідомішим, бюджетним та естетичним видом обробки, поради будуть корисні усім, хто замислився аби оновити свій інтер’єр.
Надмірна економія на матеріалі
Шпалери – довгострокове вкладання в ремонт. Найчастіше саме вони створюють враження про будинок. Купуючи найдешевші полотна, власник ризикує зіпсувати вигляд всієї квартири та знищити власні старання під час ремонту. Навіть дорогі меблі не врятують інтер’єр, якщо вона розставлена на тлі позбавлених смаку орнаментів.
Недорогі шпалери виглядають на стіні зовсім інакше, ніж в магазині або на рекламі. Неякісні паперові полотна можуть зім’ятися під час обклеювання, розмокнути або взагалі порватися. Якщо малюнок на зразку виглядає потертим ще на вітрині, то зносостійким його не назвеш. На деяких полотнах після наклеювання повністю зникає тиснення, а надто тонкий матеріал підкреслює нерівності на стіні. Рішення тут одне – не гнатися за дешевизною.
Невірно вибраний тип шпалер.
У кожної кімнати є свої особливості, які необхідно враховувати при купівлі оздоблювального матеріалу. Невідповідні шпалери в передпокої або кухні можуть швидко прийти в непридатність.
* У спальні і вітальні будуть добре виглядати будь-які шпалери, у тому числі текстильні, а також бамбукові, які можна розписувати або перефарбовувати.
* Ідеальним варіантом для кухні стануть компакт-вінілові шпалери, які легко миються. Перед обклеюванням слід обробити стіни антисептичної ґрунтовкою.
* В коридорі на стіни лягає велике навантаження: вуличний одяг і взуття, дитячі коляски і велосипеди можуть зіпсувати недовговічне покриття. Для прихожих слід вибирати вініл або флізелін з вологостійким просоченням.
* Якщо ванна простора, то шпалери можуть стати в нагоді і тут: підійдуть миючі і рідкі, а також склошпалери, які можна перефарбовувати нескінченну кількість разів.
* Для дитячої кімнати підійдуть екологічні паперові шпалери: навіть якщо дитина їх зіпсує, не шкода буде переклеїти.
Невідповідний відтінок
Вибір кольору завжди індивідуальний, але не факт, що улюблений відтінок шпалер впишеться в інтер’єр і буде поєднуватися з меблями.
При виборі колірної гами слід враховувати габарити, освітлення і призначення кімнати.
* Хочеться створити інтимну камерну атмосферу і візуально зменшити простір? Темне оформлення успішно впорається із завданням.
* Світлі відтінки подарують повітря і простору. М’які тони – бежевий, оливковий, сірий-допоможуть створити спокійну атмосферу і послужать відмінним фоном для контрастної меблі.
* Занадто яскраві шпалери будуть радувати недовго, так як через деякий час почнуть дратувати.
* Якщо вікно кімнати не виходить на сонячну сторону, краще за все поклеїти шпалери теплих кольорів. Холодні відтінки, навпаки, допоможуть згладити надлишок природного світла.
* Світлі полотна з рідкісним малюнком можуть просвічувати: рекомендується додатково пофарбувати стіну водоемульсійною фарбою.
Недоречний малюнок
Не факт, що орнамент, який сподобався в магазині, буде гармонійно виглядати в квартирі.
* Занадто дрібний орнамент на великій площі стіни буде рябіти в очах. Активний малюнок краще використовувати на одній стіні або навіть на її невеликій ділянці.
* Щоб візуально «відсунути» і поглибити стіни кімнати, рекомендується використовувати яскравий або темний фон з великим малюнком. Полотна з насиченим квітковим принтом можуть служити акцентом і задавати домінуючі кольори.
* Щоб виправити пропорції приміщення, можна поклеїти шпалери в смужку: вертикальні- візуально піднімуть стелю, горизонтальні-розширять об’єм .
При оформленні дитячої кімнати варто пам’ятати, що фінішна обробка з мультиплікаційними героями і нав’язливим орнаментами через кілька років стане неактуальною.
Занадто мало (або багато) рулонів
Перш ніж придбати шпалери, важливо розрахувати їх кількість. Якщо рулонів не вистачить, їх
доведеться докуповувати. Надлишки – теж не найкраща альтернатива: магазин має право не прийняти невитрачені матеріали. Кількість рулонів можна визначити наступним чином:
* Виміряти висоту і ширину стін в приміщенні.
* Вирахувати площу кімнати без урахування прорізів.
* Розділити отриману цифру на площу рулону, яка вказана в інструкції.
* Додати рулон про запас.
Слід врахувати, що полотна з великим рослинним або геометричним малюнком вимагають підгонки, а значить, покупки додаткового матеріалу.
Якщо підійти до вибору фінішної обробки з розумом, то легко вдасться уникнути помилок і зайвих витрат. Красиві та якісні шпалери будуть довго радувати власників квартири і приємно дивувати гостей.